gudrasgalvas.lv saturs vairs netiek atjaunots, bet joprojām iespējams apskatīt 10. un 11. saeimas deputātu blogus, sarunas un aktivitāti

Aktivitāte0%

Pastāsti citiem

Rasma Kārkliņa
šobrīd neesmu portālā

Komisijas, kurās darbojos:

  • Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija
  • Publisko izdevumu un revīzijas komisija
Mana intervija
Mans blogs
Uzglabā balsi (svaigu) līdz vēlēšanām!
Uzglabā balsi (svaigu) līdz vēlēšanām!
21.11.2013 12:58
Līdzdalības veicināšana Saeimas vēlēšanās ir būtisks demokrātijas jautājums. Kā man agrāk norādījuši vēlētāji, tad nereti daudziem oktobra pirmajā sestdienā gadās neatliekamas darīšanas, piemēram, braucieni ārpus Latvijas ar kori vai sporta komandu, lauku darbi u.c. Līdz ar to nobalsot vēlēšanu dienā šiem cilvēkiem ir apgrūtinoši vai pat neiespējami. Tāpēc Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija „Saeimas vēlēšanu likumā” veica grozījumus, kas paredz, ka pilsoņi varēs nodot savu balsi glabāšanā triju dienu laikā pirms vēlēšanu sestdienas.

Tīri tehniski šī papildus iespēja jāsauc par „balss nodošanu glabāšanā”, nevis par „iepriekšēju nobalsošanu”, jo Satversmes 11. pants paredz, ka „Saeimas vēlēšanas izdarāmas oktobra mēneša pirmajā sestdienā”. Tāpēc vēlētāja iepriekš nodoto balsi uzglabās līdz „īstai” vēlēšanu dienai pirmā oktobra sestdienā. Nododot balsi glabāšanā vēlētāja pasē ieliek spiedogu, bet, ja vēlētājs vēlēšanu dienā pārdomās, viņš varēs pārbalsot ierastajā kārtībā attiecīgā iecirknī, kurā viņš būs nodevis savu balsi glabāšanā. Balsošanas iecirkņi trīs dienas pirms vēlēšanām atradīsies republikas pilsētās un novados, kuros ir vismaz 10,000 iedzīvotāju.

Šī reforma ir izdevusies, pateicoties vairāku deputātu un ekspertu darbam vairāk kā gada garumā. Es kopā ar kolēģiem Lolitu Čigāni un Valdi Liepiņu, kā arī speciālistiem no CVK, darbojos darba grupā, kas strādāja pie būtiskiem uzlabojumiem Saeimas vēlēšanu sistēmā. Kā pēdējais solis ir palicis Saeimas balsojums par šīm izmaiņām trešajā, galīgajā lasījumā.

Foto avots: www.cbc.ca
Pastāsti par šo blogu: