gudrasgalvas.lv saturs vairs netiek atjaunots, bet joprojām iespējams apskatīt 10. un 11. saeimas deputātu blogus, sarunas un aktivitāti

Aktivitāte0%

Pastāsti citiem

Jānis Dombrava
šobrīd neesmu portālā

Komisijas, kurās darbojos:

  • Ārlietu komisija
  • Nacionālās drošības komisija
Mana intervija
Mans blogs
Tikšanās ar prezidentu (22.-28. novembris)
Tikšanās ar prezidentu (22.-28. novembris)
01.12.2010 11:48
Aizvadītā nedēļa iezīmēja vairākus jaunus parlamentāros darbības virzienus. Neskatoties uz jau ierastajām frakcijas, komisiju un plenārsēdēm sēdēm šonedēļ notika vairākas vērtīgas tikšanās, tika izveidota Baltijas lietu apakškomisija, kopā sanāca EPPA delegācija un norisinājās citas aktivitātes bez jau ierastajām.

Nedēļa sākās ar darbības plāna izstrādi Vidzemei, kura mērķis ir savākt aptuveni 2600 parakstus Vidzemē, lai rosinātu izmaiņas Satversmes 112.pantā, kas to izteiktu šādā redakcijā: „112. Ikvienam ir tiesības uz izglītību. Valsts nodrošina iespēju bez maksas iegūt pamatizglītību un vidējo izglītību valsts valodā.” Iesaistīties parakstu vākšanas organizēšanā var ikviens. Ja Jūs vēlaties palīdzēt organizēt cilvēkus Vidzemē – sūtiet pieteikuma e-pastu manam palīgam Jānim Eglītim uz: Janis.Eglits@saeima.lv (e-pastā norādiet savu vārdu, uzvārdu, tālr. nr. un novadu, kurā Jūs vēlaties aktīvi darboties un organizēt parakstu vākšanu).

Šajā nedēļā tika izveidota arī Baltijas lietu apakškomisija, kur par vadītāju tika ievēlēts Jānis Reirs (Vienotība) un par sekretāru - S. Šķesters (ZZS). Pirms apakškomisijas izveides Ārlietu komisijā bija balsojums par locekļu uzņemšanu – šajā sēdē es balsoju pret N. Kabanova uzņemšanu apakškomisijā ņemot vērā viņa iepriekšējo pretvalstisko darbību, tomēr komisijas vairākums apstiprināja viņa uzņemšanu apakškomisijā. Kopumā Baltijas apakškomisijā darbojas 19 deputāti. Tas atstāja zināmas sekas uz pirmo apakškomisijas sēdes disciplīnu. Sēdes laikā V. Orlovs (SC) vairākas reizes izteica dažādas replikas un papildinājumus brīdī, kad citi runāja. Savukārt zāles stūrī A. Latkovskis visas sēdes garumā aktīvi runāja ar vienu komisijas darbinieci. Jāatzīst, ka šī apakškomisijas sēde disciplīnas ziņā nebija salīdzināma ar Ārlietu komisijas sēdēm, kurās līdz šim tiešām ir bijis kvalitatīvs un disciplinēts darbs.

Šajā nedēļa pēc manas iniciatīvas tika savākti nepieciešamie deputātu paraksti, lai izveidotu sadarbības grupu ar Ungāriju, kurā pie varas ir ungāru nacionālisti. Sadarbības grupa tiks oficiāli izveidota 8. decembrī.

Pilns raksts lasāms: www.visulatvijai.lv
Pastāsti par šo blogu: