gudrasgalvas.lv saturs vairs netiek atjaunots, bet joprojām iespējams apskatīt 10. un 11. saeimas deputātu blogus, sarunas un aktivitāti

Aktivitāte0%

Pastāsti citiem

Ingmārs Čaklais
šobrīd neesmu portālā

Komisijas, kurās darbojos:

  • Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija
  • Pieprasījumu komisija
Mana intervija
Mans blogs
TIKŠANĀS AR TAIPEJAS MISIJAS VADĪTĀJU
TIKŠANĀS AR TAIPEJAS MISIJAS VADĪTĀJU
31.10.2012 08:10
23. oktobrī, deputātu grupa sadarbībai ar Taivānas parlamentu tikās ar Taipejas misijas vadītāju Gary.K.Y.Ko. Pasākumi Saeimā (komisiju sēdes, darba grupas, tikšanās u.c.) norit viens otram paralēli, un visi visur paspēt nevar. Tā tas notika arī šoreiz un uz tikšanos ar Taipejas misijas vadītāju ieradās tikai daļa sadarbības grupas deputāti - Ainārs Latkovskis, Jānis Vucāns, Andris Buiķis, Inguna Rībena, Jānis Junkurs, Atis Lejiņs, Aija Barča, Valdis Liepiņš, Daina Kazāka un es, Ingmārs Čaklais.

Šeit gan jāpaskaidro, ko nozīmē „Taipejas misija”. Taivāna, kas sevi oficiāli dēvē par Ķīnas Republiku, daudzu gadu garumā mēģina panākt neatkarību no Ķīnas Tautas Republikas. Šobrīd Taivāna sevi uzskata par suverēnu republiku un tai ir sarežģītas attiecības ar Ķīnas Tautas Republiku, dēļ kuras nozīmes pasaules politikā un ekonomikā lielākā daļa pasaules valstu oficiāli neuztur diplomātiskas attiecības ar Taivānu. Tas ir arī iemesls, kāpēc Taivānas pārstāvniecību Latvijā sauc par Taipejas misiju, bet cilvēku, kas reprezentē Taivānu, nedēvē par vēstnieku, bet gan misijas vadītāju.

Mūsu tikšanās laikā tika uzsvērta Latvijas un Taivānas labā ekonomiskā sadarbība un tās aktivizēšanas iespējas. Taivānieši savu iespēju robežās vienmēr ir gatavi palīdzēt un sniegt informāciju tiem, kas ar patiesu interesi jautā arī par viņu zemes kultūru un dzīvesveidu. Visiem ir zināms, ka šajā valstī ir ārkārtīgi attīstītas jaunās tehnoloģijas, kas pagājušajā gadsimtā tai nodrošinājušas ekonomisko izrāvienu, kas turpinās vēl aizvien. Ne velti Taivāna tiek dēvēta par „Āzijas tīģeri”.

Vairāk par Taipejas misiju:
www.roc
Pastāsti par šo blogu: